Rozkład dnia

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Odsłuchaj”]

Dzień w „Bajkolandzie”


O godzinie 6.00 przedszkole otwieramy , wszystkie „ ranne ptaszki” do sal zapraszamy.   Zaś o 17.00 – zamykamy – pamiętajcie o tym rodzice kochani.


6.00- 8.00 Czekają już na dzieci panie, koledzy, koleżanki, klocki w pudełku oraz układanki. Bardzo chętnie z rana ze sobą rozmawiamy, dzielimy się z innymi swoimi przeżyciami.
8.00- 8.15. Zanim będzie gimnastyka i pierwsze śniadanie, jeszcze wszystkich czeka zabawek sprzątanie.  Ćwiczy z nami pani, albo tańczy w kole – pani chce być sprawna jak dzieci w przedszkolu.
8.15.- 8.30 Potem toaleta i ręce myjemy, bo żadnych zarazków przy stole nie chcemy. Dzieci się starają, pomagają pani, z układaniem łyżek radzą sobie sami.
8.30 – 8.45 Zjadamy śniadanie – najpierw zupę mleczną, potem  „drugie danie”.
8.45 – 9.00 W łazience ręce myjemy sprawnie i oczywiście ząbki dokładnie.
9.00 – 10.00  Zaczynamy zajęcia – to też zabawa, codziennie inna, zawsze ciekawa. Takie zajęcia pani wymyśli, by nikt nie nudził się oczywiście. Czasem dzieciaków wiersza nauczy, ładnej piosenki , czy nowej gierki. Albo farbami malować każe, jak trzymać pędzel dzieciom pokaże. Dłuższe zajęcia starszacy mają, lecz oni wcale nie narzekają.
10.00 – 10.15. Potem zjadamy drugie śniadanie. Często owoce podają panie. Chętnie marchewkę sobie schrupiemy, lub pyszny soczek też popijemy.
10.15. – 11.15 Znów nowe siły dzieciaki mają, na świeże powietrze więc wyruszają. Na placu zabaw pobiegać można, a dla starszaków jest piłka nożna.  Są piaskownice, a w nich zabawki,  zjeżdżalnie, górka oraz huśtawki. Pani pokaże domek ślimaka, gdzie mrówka mieszka, jak wróbel skacze – ale tu dużo rzeczy zobaczę!
11.15-11.30 Już do przedszkola powrotu pora. Po tej zabawie brudne są ręce, trzeba coś zrobić z nimi w łazience.
11.30 – 12.00 Zjadamy obiad , pyszne dwa dania, bo zgłodnieliśmy już od śniadania.
12.00 – 14.00 Młodsze dzieci na leżaczkach odpoczywają, cichej muzyki, bajek słuchają. Starszakom pani też czas umila, aby to była odpoczynku chwila. Potem starszacy chętnie się pobawią, z plasteliny lepią , albo w coś grają. Pani kreśli z dzieckiem, jakieś szlaczki zgrabnie, aby potem w szkole, mogło pisać ładnie.
14.00-14.30 Już do podwieczorku są przygotowania, więc się zabieramy do sali sprzątania. Zanim jeszcze będzie pyszny podwieczorek, to się pobawimy wesolutko  w kole.
14.30-15.00 Teraz podwieczorek, pożywny i zdrowy, aby do zabawy każdy był gotowy.
15.00-17.00 Czas zabaw bez liku, każdy chętnie się bawi w wybranym kąciku. Gdy na dworze ciepło, bo słoneczko świeci, na podwórko idą razem z panią dzieci. Już przychodzi mama – zanim pójdę za nią, jeszcze chcę koniecznie pożegnać się z panią.